Ministrja e Jashtme e ashpër me reagimin e Borrellit: Asnjë fjalë mbështetëse për Policinë e Kosovës

15:17 | 24 Shtator 2023

Ndaj sulmit në veri, e ashpër është treguar Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla ndaj reagimit të shefit të diplomacisë së BE-së, Josep Borrell lidhur me këtë sulm.

Me anë të një postimi në Twitter, Gërvalla-Schëarz tha se Borrell nuk e tha asnjë fjalë mbështetëse për Policinë e Kosovës.

“Terroristët vrasin policinë – dhe ju thërrisni “të gjithë aktorët”? Asnjë fjalë mbështetje për policinë? As kundër terroristëve? A i referuat edhe sulmeve terroriste në Spanjë si “armiqësore”? Sa turp. Si mund ta tolerojnë më këtë cinizëm anëtarët e BE-së?”, ka shkruar Gervalla./Arbresh.info/

lexo edhe:

Më në fund reagon Borrell: Dënoj ashpër sulmet ndaj policisë së Kosovës, autorët duhet të dalin para drejtësisë

Shpërndaje në rrjete sociale