Ministri shqiptar i Turizmit viziton Prishtinën

07:57 | 22 Maj 2019

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit i Republikës së Shqipërisë, Blendi Klosi, do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Prishtinë.

Klosi do të jetë i shoqëruar nga kryetarët e Bashkive të Vlorës dhe Himarës, Dritan Leli dhe Jorgo Goro, si dhe nga një grup operatorësh turistikë.

Delegacioni shqiptar do të priten nga ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala dhe ministri i Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara