Ministri Kuçi, jemi në krah të sektorit privat në kohë pandemie

14:22 | 25 Korrik 2020

Ministër i Ekonomisë dhe Ambientit në Qeverinë e Kosovës, Blerim Kuçi, ka vizituar sot ndërmarrjen “Eurometal”, në Ferizaj dhe ndërmarrjen “Ferronikeli” në Drenas.

Këtë takim e zhvilloi së bashku me kryeministrin Hoti, për t’i dal në krah të sektorit privat në kohë pandemie, shkruan arbresh.info.

Ministri Kuçi, nëpërmjet një statusi në faqen e tij në Facebook, ka thënë se iu është treguar këtyre bizneseve për Pako e Rimëkëmbjes Ekonomike, e cila po punohet nga Qeveria që bizneset të ruajnë kapacitetet e prodhimit dhe numrin e punëtorëve.

Ndër të tjera, ministri shtoi se do të punojmë që të zvogëlojmë edhe më tej efektin e pandemisë tek bizneset, edhe pse fatkeqësisht ato janë prekur jo pak./Arbresh.info

Në krah të sektorit privat në kohë pandemieBashkë me kryeministrin Hoti sot ishim në vizitë tek dy kompani të mëdha…

Publiée par Blerim Kuçi sur Samedi 25 juillet 2020

Lajmet më të lexuara