Lushtaku: Projektbuxheti për vitin 2022, i dështuar

13:10 | 25 Nëntor 2021

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaka, e ka quajtur buxhetin për vitin 2022, si projektbuxhet të dështuar të Qeverisë Kurtit.

“Nuk ka shifra të besuara që do të përmirësohet jeta në shëndetësi, arsim dhe nuk ka as një shpresë që do të ndihmohen bizneset. Qeveria Kurti dhe ky buxhet na tregon që nuk është buxhet i zhvillimit, por i dëshpërimit. Qeveria Kurti sa ishte në opozitë ka mashtruar qytetarët për rritje të pagave e  ndryshimit të sektorëve të tjerë”, tha Lushtaku./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara