Limaj: Herët për Albin Kurtin që të bëhet kryeministër

00:03 | 26 Shtator 2019

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR, Fatmir Limaj, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7.

Limaj ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për kandidaturën e Albin Kurtit për kryeministër. Limaj ka thënë se e respekton Albin Kurtin dhe vlerat e tij.

“Unë i respektoj njerëzit si Albini. Por mendoj që është herët për të marrë pozitën e kryeministrit. Duhet të krijohet një përvojë shtetërore, posti i kryeministrit është luks i madh”, ka thënë Limaj.

 

Lajmet më të lexuara