LDK vendosë të hyjë në koalicion me këto dy parti politike

14:06 | 9 Janar 2021

Kryesia e LDK-së pas një mbledhjes së gjatë ka diskutuar për tema të ndryshme ndër të tjera edhe për koalicionet parazgjedhore

Në kryesi janë diskutuar edhe koalicionet parazgjedhore, shkruan portali arbresh.info

Koalicioni me Aleancën Kosova të Re të Behgjet Pacollit që nga kjo parti të jenë 10 emra për kandidatë për deputetë  si dhe koalicioni me Partinë Shqiptare Demokristiane të Kosovës (PSHDK), të jenë 3-4 emrat që të hynë në garë për deputet.

Deri të hënën do të finalizohet edhe lista e kandidatëve të LDK për deputetë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara