LDK reagon ndaj deklaratës së Haradinajt

21:53 | 20 Maj 2017

 Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ndaj një deklarate të kryetarit të AAK’së Ramush Haradinajt, rreth administratës shtetërore dhe përformancës së saj.

Haradinaj, sot gjatë ditës përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, tha se “nëse është nevoja do të zbarazet krejt administrata për të sjell njerëz adekuat për të punuar në shërbim të qytetarëve”.

Njejt ka reaguar edhe LDK duke thënë se ‘me fitoren që do të arrij në zgjedhjet e 11 qershorit, do t’ia pamundësojë koalicionit të territ që t’i shantazhojë dhe t’i largojë nga puna punëtorët profesionalë të administratës, me synim që ta mbush atë me mbështetësit e tij’.

“LDK ka plan konkret për reformë moderne në administratë dhe jo për largim me dhunë të njerëzve nga vendet e punës siç ndodh në vendet diktatoriale, forma që po propagandohen nga kandidati i koalicionit të territ, i cili, siç e ka humbur arsyen, do të humb edhe në zgjedhjet e 11 qershorit”, thuhet në reagimin e LDK’së, thuhet në komunikatë./arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale