LAJMI I FUNDIT: Zyrtarizohen dy koalicione parazgjedhore

16:41 | 12 Janar 2021 | Albina Haliti

Komisioni Qendror Zgjedhor sa po ka njoftuar se janë zyrtarizuar dy koalicione parazgjedhore.

Kështu ka deklaruar  zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi për Arbresh.info.

Këto janë koalicionet:

Deri më tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes Koalicionit nga radhët e komuniteteve:

  1. Koalicioni VAKAT, i përbërë nga partitë politike Demokratska Stranka Bošnjaka (DSB) dhe Demokratska Stranka Vatan (DSV); dhe
  2. Koalicioni ZAJENO, i përbërë nga partitë politike Pokret za Gora (PG) dhe Graðanska Inicijativa Gore (GIG).

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara