Lajçak nesër në Prishtinë, takohet me Kryeministrin Kurti

21:53 | 5 Dhjetor 2022

Pas vizitës në Beograd, përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak nesër do të vijë edhe në Prishtinë.

Qeveria e Kosovës bëri të ditur se Lajçak do të takohet me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti nër 09:00, përmes një komunikate të lëshuara për media, përcjell arbresh.info.

Lajçak sot gjatë ditës kishte vizituar Beogradin e Serbisë ndërsa nesër në mëngjes pritet të vizitojë Prishtinën ./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale