Ky është rezultati për 13 komunat e Kosovës nga sondazhi i fundit

22:46 | 14 Tetor 2021

Është publikuar sondazhi i matjes së opinionit publik lidhur me rezultatin e zgjedhjeve komunale në 13 komuna të Kosovës.

Sipas këtij sondazhi të publikuar nga Klan Kosova, Prishtina, Mitrovcia shkon në balotazh ndërmjet VV-dhe PDK-së, Pejën e fiton LDK, Ferizajn PDK.

Rezultatet për këto komuna:

Pejë
Gazmend Agusholli (VV) me 22.40 përqind, Rrustem Berisha (AAK) me 18.00 përqind dhe Gazmend Muhaxheri me 52.30 përqind.

Ferizaj

Agim Aliu, del i pari me 51.50, përqind.
Kandidati i dytë del Valon Ramadani i Lëvizjes Vetëvendosje, me 35.20 përqindKandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Sibel Halimi, del e treta 7.90 përqind dhe i katërti del Arben Halili, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 1.10 përqind.

Viti
Në Viti pa balotazh del se do të fitoj Sokol Haliti i Lidhjes Demokratike të Kosovës me 53.09 përqind të deklarimit të respodentëve.
Në bazë të këtij sondazhi, i dyti në zgjedhjet lokale në Viti do të jetë kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arsim Ademi me 29.9 përqind

Klinë
Zenun Elezaj (AAK) 49.50 përqind, Besim Hoti (LDK) 20.04 përqind, Esad Raci (PDK) 19.88 përqind, Lulzim Dragidella (LVV) 9.08 përqind dhe 1.5 përqind nuk e di.

Deçan
Bashkim Ramosaj (AAK) 55.5 %, Hyri Dobrunaj (LDK) 21.4 %, Orges Tafilaj (VV) 13.8 %, Ardiana Qorraj (PDK) 2.9 % dhe 6.4 % nuk e di.

Mitovicë e Jugut
Në ndërkohë rezultati i sondazhit kur përfshihen edhe kategoritë e papërcaktuara, pra ata që janë deklaruar se nuk e dinë se për kë do të votojnë është:
Bedri Hamza (PDK) 46,6%, Agim Bahtiri (VV) 35,20%, Armend Agolli (LDK) 13,6% dhe nuk e di 4,6%.

Prizren
Mytaher Haskuka (LVV) 38.08 %, Shaqir Totaj (PDK) 35.04 %, Anton Quni (LDK) 16.05 %, Zafir Berisha (NISMA) 2.5 % dhe kandidatët e tjerë 0.9 %.

Skenderaj
Fadil Nura (PDK) 52.6 %, Bekim Jashari (kandidat i pavarur) 41 % dhe Nuk e di (6.4 %).

Prishtinë
Arben Vitia (VV) 46,3%, Përparim Rama (LDK) 25,10%, Uran Ismaili (PDK) 19,2%, Daut Haradinaj (AAK) 5,5%, Gëzim Mehmeti (AKR) 0,4% dhe nuk e di 3,5%

Obiliq
Xhafer Gashi i Iniciativës Qytetare ka 47.30 përqind, Halil Thaqi i VV-së me 19.40 përqind, Ajet Berisha (Lëvizja për Bashkim) me 10.00 përqind, Mehmet Krasniqi i LDK-së me 9.50 përqind dhe Xhelal Krasniqi i AAK-së me 5.50 përqind.

Gjilan
Lutfi Haziri, 46.30 përqind
Kandidati i dytë del Alban Hyseni i Lëvizjes Vetëvendosje, me 40.70 përqind.
Podujevë
Ekrem Hyseni (LDK) 44.10 %, Shpejtim Bulliqi (VV) 41.50 %, Filloreta Zejnullahu (PDK) 7.80 % dhe Besnik Tahiri (AAK) 3.20 %.

Istog
Ilir Ferati (LDK) 44.6 %, Agron Avdijaj (VV) me 24 %, Bekë Berisha (AAK) 20.3 %, Ali Nimanaj (PDK) 5 %, Tjetër 0.5 % dhe Nuk e di 5.6 %./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara