Google ADS

Kurti tregon çka bisedoi në telefon me Erdoganin

23:31 | 31 Maj 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se në bisedë telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, ka shprehur shqetësimin për dhunën e milicisë serbë ndaj Policisë së Kosovës, KFOR-it dhe mediave.

Ai shkroi në TWitter të mërkurën mbrëma se në Kosovë, pushteti mund të fitohet vetëm me votë, “e asnjëherë me dhunë”.

“E urova për rizgjedhjen dhe diskutova marrëdhëniet tona të mira dypalëshe dhe ngjarjet aktuale. E tregova shqetësimin tim për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave. Në Republikën tonë pushteti mund të fitohet vetëm me votë – asnjëherë me dhunë”, shkroi Kurti./Arbresh.info

Të ngjashme