Google ADS

Kurti shtroi darkë për baroneshën Ashton: Edhe pse ka kaluar kohë disa çështje janë ende të njëjta

16:22 | 16 Shtator 2023

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se të premten mbrëma ka shtruar darkë për baroneshën Catherine Ashton, ish përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme.

Përmes një postimi në Twitter, Kurti ka shkruar se me të ka biseduar për politikën dhe çështjet evropiane e rajonale, ndërsa ka theksuar se edhe pse rolet e tyre kanë ndryshuar, po përballen me shumë çështje të njëjta si para 10 vjetëve, përcjell Arbresh.info.

“Kam shtruar një darkë mbrëmë në periferi të Prishtinës për ish Baroneshën Ashton, me të cilën kam diskutuar për politikën dhe çështjet evropiane dhe rajonale. Edhe pse rolet tona janë të ndryshme sot në krahasim me dhjetë vjet më parë, ne përballemi me shumë nga të njëjtat çështje”, ka shkruar Kurti./Arbresh.info/


Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme