Ku ishte epiqendra e tërmetit 4.8 shkallësh që sapo goditi Shqipërinë

23:32 | 14 Janar 2022

Një tërmet është regjistruar para pak minutash në Shqipëri.

Lëkundjet ishin me magnitudë 4,8 dhe epiqendra e tërmetit ishte 12 km nga qyteti i Pukës.

Tërmeti është ndjerë edhe në Tiranë e Lezhë, si dhe në Kosovë.

Thellësia e lëkundjeve, sipas IGJEUM-it ishte 10 km./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara