Kryeministri Hoti takoi Kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi

20:08 | 23 Tetor 2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Maqedoninë e Veriut, u takua edhe me kryetarin e partisë Alternativa, Afrim Gashi.

Me këtë rast, Kryeministri Hoti vlerësoi rolin e spektrit politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut, duke theksuar se kontributi i tyre në zhvillimin e vendit, veçanërisht në kultivimin e demokracisë dhe integrimit është tepër i rëndësishëm, pasi që shqiptarët me të drejtë konsiderohen si përcaktues në shtetndërtim.

Po ashtu, kryeministri Hoti me nikoqirin diskutoi edhe për proceset dhe gjendjen politike në Kosovë dhe në rajon, ku specifikoi prioritetet dhe përkushtimin e Qeverisë në betejën kundër pandemisë COVID-19, si dhe planin për rimëkëmbje ekonomike./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara