Kosnett: Marrëdhënia e Shteteve të Bashkuara me Kosovën mbetet e fortë si guri

21:53 | 22 Shkurt 2021

Albin Kurti e kishe akuzuar ish ‘administratën e Presidentit të ShBA-së, Trumt për rrëzimin e qeverisë.

Kështu edhe duke i acaruar raportet e Kosovës me aletin kryesor të saj, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan Arbresh.info.

Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se marrëdhënia e Shteteve të Bashkuara me Kosovën mbetet e fortë si guri.

“E kuptoj çka ka thënë dhe çka ka menduar zoti Kurti. Asgjë që e them tash nuk do t’ua ndryshojë njerëzve mendjen, por dëshiroj që të përqendrohem në të tashmen dhe jo në atë se çka ka menduar administrata e Trumpit, por çka mendon administrata e tanishme e Bidenit dhe mirëpresim mundësinë për të punuar me qeverinë e re kur të formohet nga procesi i tanishëm. Marrëdhënia e Shteteve të Bashkuara me Kosovën mbetet e fortë si guri”, tha Kosnett në T7.

Kosnett i prerë: Vizioni i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin nuk është Shqipëria e Madhe dhe Serbia e Madhe

Kosnett për dialogun me Serbinë: Bota nuk mund të pres

Ambasadori amerikan jep një lajm të keq për ata që janë kundër Mini-Shengenit Ballkanik

Kosnett i prerë: Vizioni i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin nuk është Shqipëria e Madhe dhe Serbia e Madhe

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara