Google ADS

Këto janë komunat me rastet pozitive me COVID-19

15:47 | 23 Gusht 2020

Nga 111 raste pozitive me koronavirus që  janë shënuar në 24 orët e fundit në vend, Prishtina prinë me numrin e të infektuarve.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në të dhënat e publikuar ka bërë të ditur se janë testuar 448 mostra

Numrin më të madh me rastet pozitive ka shënuar përsëri kryeqyteti me 25 persona të prekur me COVID-19 brenda 24 orëve të fundit.

Pas Prishtinës vijnë Peja me 13 raste pozitive e Gjilani me 10.

“Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 25 raste, komuna Pejë 13 raste, komuna Gjilan 10 raste, komuna Gjakovë 7 raste, komuna Mitrovicë 7 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Ferizaj 5 raste, komuna Drenas 4 raste, komuna Obiliq 4 raste, komuna Podujevë 4 raste, komuna Fushë Kosovë 3 raste, komuna Klinë 3 raste, komuna Rahovec 3 raste, komuna Skenderaj 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Prizren 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Istog, Kamenicë, Kaçanik, Lipjan, Novobërdë dhe Shtime”, ka njoftuar IKSHPK./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale