Këtë javë nis asfaltimi në lagjen ‘Pejton’, kryetari Ahmeti kërkon falje për vonesën

20:41 | 1 Shtator 2020

Gjatë kësaj jave do të fillon asfaltimi edhe i rrugëve në Pejton të Prishtinës.

Këtë lajm e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, shkruan Arbresh.info

Postimi i tij i plotë:

Gjatë kësaj jave do të fillon asfaltimi rrugëve në Pejton! Më saktësisht të enjten! Kërkojmë falje për vonesat por përveq ndërrimit të kanalizimit, kemi pritur edhe KEDS që kabllot e rrymës të vendosen nën tokë si dhe që çdo shtëpi/banesë të ketë lidhje të dyfishtë në rrjetin elektrik.

Lajmet më të lexuara