Kandidati për president në Mal të Zi: Do ta anuloj njohjen e pavarësisë së Kosovës nese bëhem president

11:02 | 1 Prill 2018

Kandidati i opozitës për president të Malit të Zi Marko Milaçiq, thotë se nëse ai bëhet president, do të insistojë në anulimin e vendimit të për njohjen e Kosovës.

Milaçiq siç transmetojnë mediat në Mal të Zi, në një tubim në Berane ka thënë se Qeveria malazeze manipuloi popullin e vet për këtë çështje, shkuran Danas

E njëjta gjë, sipas mendimit të tij, u zhvillua në rastin e futjes së sanksioneve kundër Rusisë dhe hyrjes në NATO.

Zgjedhjet presidenciale në Mal të Zi do të mbahen më 15 prill ku do të garojnë shtatë kandidatë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme