Kamenicë, sekuestrohet një armë dhe 49 fishekë

09:44 | 21 Prill 2021

Gjatë kontrollit në në shtëpi në Kamenicë janë gjetur dhe sekuestruar një pistoletë dhe 49 fishekë të kalibrave të ndryshëm, shkruan arbresh.info.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

“Fsh. Petroc, Kamenicë 20.04.2021 – 09:00. Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar janë gjetur dhe sekuestruar: një pistoletë dhe 49 fishekë të kalibrave të ndryshëm. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili rekomandon që rasti të procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara