Ish-ministri: Ka kaluar koha kur është dashur të gjuhet me armë

13:01 | 26 Janar 2018

Ish-Ministri i Diasporës, Valon Murati, ka reaguar sot pas interpelancës për gjuajtjen me armë nga Ministri i tanishëm i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, shkruan arbresh.info.

Ai përmes një statusi në profilin e tij në facebook ka shkruar se ka qenë koha kur është dashur të gjuhet me arm.

Shkrimi i tij i plotë në facebook:

“Veç që ka ardhur puna me diskutu në kuvend për gjuajtje me armë është skandaloze. Është relativizim i një shkeljeje ligjore në emër të traditës. Politika do të duhej të shkarkonte, ose të instalonte institucionin e dorëheqjes. Gjykatat do të duhej dënonin, pa asnjë kompromis me shkeljen dhe shkelësit. Ka qenë koha kur është dashur të gjuhet me armë. Në të kaluarën armën e kemi pasur për pushtuesin. Sot monopolin e armës e kanë policia e FSK-ja. Te dyja janë tonat”, ka shkruar ai në facebook./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara