Hyseni: Vjosa Osmani po e luan rolin për t’u dëshmuar para Kurtit

23:50 | 24 Janar 2021

Zgjim Hyseni nga PSD’ja ka thënë se u.d e Presideniti, Vjosa Osmani po dëshiron të dëshomhet para kryetarit të VV’së, Albin Kurtit.

“Krejt njerëzit afër liderit (Albin Kurtit) e lujnë rolin për mu dëshmu dhe kjo po ndodhë edhe me Vjosa Osmanin”, ka thënë ai.

Këto deklarata Hyseni i bërë pas kërcënimit të Vjosa Osmani drejtuar kryetares së KQZ’së, Valdete Daka lidhur me certifikimin e listave të partive politike për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.

Ai nuk u pajtu me gjuhën kërcënuese të Vjosa Osmanit drejtuar kryetares së KQZ’së, Valdete Daka.

Hyseni tha se presidenti nuk duhet të kërcënojë, por duhet ta shkarkojë nëes ka argumente.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara