Google ADS

Hoxhaj përkujton Ditën e Dëshmorëve: Vepra e tyre, themel i shtetit tonë të lirë e të pavarur

12:12 | 5 Maj 2023

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përkujtuar sot Ditën e Dëshmorëve.

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ish-kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka shkruar se vepra e dëshmorëve të Kosovës është themel i shtetit tonë të lirë dhe të pavarur.

“Lavdi për dëshmorët e rënë për lirinë e Kosovës! Vepra e tyre është themeli i shtetit tonë të lirë e të pavarur!”, ka shkruar Hoxhaj. /Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme