Haxhiu: Shqetësuese që marrëveshja që ka në fokus investimin në shëndetësi nuk e ka vëmendjen e ministrit

14:01 | 21 Korrik 2021

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, thotë se është shqetësuese që një marrëveshje që ka për fokus investimin në shëndetësi, nuk e ka vëmendjen e ministrit të këtij dikasteri.

“Marrëveshja për të cilën po flasim, është shqetësuese për ne që një marrëveshje që ka për fokus investimin në shëndetësi nuk e ka vëmendje ne ministrit të Shëndetësisë. Ai sot nuk ka gjetur kohë me prezantu një marrëveshje e cila ka për synim reformimin e Ministrtisë së Shëndetësisë. Në fakt, ai e demantoi veten se tha se po e ndryshojmë ligjin e legjislaturës së pestë. Marrëveshja me qeverinë e Luksemburgut fillimisht u bë në vitin 2015 dhe së fundi në vitin 2020”, shton Haxhiu ne seancen plenare./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara