Haxhiu: Shëndetësia jonë çdo ditë po shkon drejt degradimit

13:16 | 26 Janar 2023

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu përmes një postimi në facebook ka reaguar pas dorëheqjes së Pranvera Zejnullahut nga ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Shërbimit Klinik Universitar të Kosovës.

Ai tha se Zejnullahu ishte “viktima” e radhës e klaneve dhe grupeve të interesit në shëndetësi. Ajo dha dorëheqje, por Bordi i SHSKUK-së qe keqmenaxhon me miliona euro vazhdon ta ketë mbështetjen e Qeverisë, ka shkruar Haxhiu./arbresh.info

Ja dhe postimi i plotë:

Shpërndaje në rrjete sociale