Haradinaj pret në takim ambasadorin e Zvicrës

12:12 | 23 Janar 2023

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e Zvicrës në Kosovë, Thomas Kolly.

Haradinaj në Facebook njoftoi se ambasadorin zviceran e ka falënderuar për përkrahjen e vazhdueshme ndaj në shtetndërtimin e Kosovës, përcjell arbresh.info.

Tutje, Haradinaj theksoi se me Kolly-n kanë biseduar për situatën aktuale dhe për mundësinë e bashkëpunimit më të thellë mes Kosovës dhe Zvicrës.

Shpërndaje në rrjete sociale