Gjashtëvjeçari Eldion Shoshi vuan nga leukemia akute, ka nevojë për ndihmë

23:33 | 21 Gusht 2020

Gjashtëvjeçari Eldion Shoshi nga Istogu vuan nga leukemia akute.

Ai e ka filluar trajtimin, por i është dashur ta ndërpresë në gjysmë për shkak se familja nuk i ka pasë të gjitha mjetet financiare të nevojshme.

Për ta vazhduar trajtimin mjekësor për Eldionin duhen edhe 82 mijë e 330 euro që familja e ka të pamundur t’ia sigurojë.

Prandaj, familja e vogëlushit përmes Klan Kosovës kërkon nga të gjithë ata që kanë mundësi dhe vullnet të mirë ta ndihmojnë të birin e tyre.

Familja Shoshi thotë se djali i tyre ka nevojë urgjente për trajtim dhe nëse nuk sigurohen të hollat e kërkuara do të detyrohen ta largojnë nga spitali.

Më poshtë gjeni të gjitha mënyrat se si mund ta ndihmoni vogëlushin Eldion Shoshi:

Numri i kontaktit të familjes:

0177 144 0938

Fitore Selmanaj

IBAN: DE79632500300022087379

BIC: SOLADES1HDH

Paypal: [email protected]

https://www.paypal.com/pools/c/8rjgAhAxj2

https://www.gofundme.com/f/wir-helfen-eldion-shoshi…

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara