Gërvalla takohet me Ahmadin, flasin për zhvillimet e fundit në Kosovë

12:06 | 8 Qershor 2023

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz, njofton se  është takuar me ministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tariq Ahmad.

Me anë të një postimi në llogarinë e saj në Twitter, ajo bën të ditur se së bashku diskutuan për zhvillimet e fundit në Kosovë dhe adresuan ndikimet malinje në rajonin tonë.

“Mirënjohës për mbështetjen e Mbretërisë së Bashkuar si një aleat i besueshëm”, shkroi Gërvalla./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme