Ftohtë e me reshje bore, ky është moti për dy ditët e ardhshme

00:42 | 7 Prill 2021

7.04.2021 – Ftohtë, kryesisht vranët. Që nga orët e hershme të mëngjesit priten reshje bore, e në vise më të ulëta të përziera edhe me shi gjatë ditës. Përreth viseve kodrinoro-malore reshjet mund të jenë me intenzitet mesatar. Pasdite vonë dhe në mbrëmje reshjet do të vazhdojnë në formë të rrebesheve.

Temperaturat në vise të ulëta -1C deri 5C, e në vise malore -8C deri -2C. Do të fryjë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga verilindja 5-14m/s, me hove edhe deri në 16m/s. Indeksi UV: 3. Windchilli: -8C. Indeksi i cilësisë së ajrit do të jetë në vlera të pranueshme dhe të mira.

8.04.2021 – Në mëngjes shumë ftohtë, e me kthjellime. Ditën mbetet ftohtë, me vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell. Priten mundësi edhe për rrebeshe të shkurta bore. Në mbrëmje vransirat shpërndahen dhe priten kthjellime.

Temperaturat në vise të ulëta -5C deri 9C, e në vise malore -9C deri 0C. Era do të fryjë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga veriperëndimi 4-11m/s. Indeksi UV: 4. Indeksi i cilësisë gjatë ditës zbret në vlera të pranueshme e në periudha të qetësisë kalon në të dobëta.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara