Formacionet e mundshme në ndeshjen Turqi-Itali

17:40 | 11 Qershor 2021

Sot do të bëhet hapja zyrtare e kompeticionit “Euro 2020”

Ndeshjen e parë të evropianit, do të luhet mbes Turqisë dhe Italisë.

Në mediat botërore është përfolur rreth informacionëve të mundshme për te dy Kombëtaret.

Ceremonia e hapjes së evropianit do të mbahet para ndeshjes  në stadiumin Olimpico.

Përshkak të kufizimeve te Covid-19, në stadium do të lejohen të futen vetëm 25% e kapacitetit të stadiumit.

Ndryshe, kapaciteti i stadiumit  në Romë është 72,698.

Ceremonia do të fillojë me këngën zyrtare të kompeticionit “We Are the People”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara