Enver Hoxha voton në orën 10:30, në këtë qendër votimi

21:43 | 13 Shkurt 2021

Partia Demokratike e Kosovës ka dhënë detaje për vendin dhe kohën kur pritet të votojë kandidati i saj për kryeministër, Enver Hoxhaj.

Ky i fundit, sipas njoftimit do të votoj në orën 10:30.

Hoxhaj do të votojë në Fakultetin e Filologjisë në Prioshtinë.

Ndryshe, Enver Hoxhaj është kandidat i PDK-së për kryeministër, pasi që kryetari i kësaj partie, Kadri Veseli aktualisht gjendet në Hagë ku po përballet me drejtësinë ndërkombëtare për periudhën e luftës çlirimtare.

Hoxhaj aktualisht është kryetar në detyrë i PDK-së.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara