EKSKLUZIVE: Rrëfehet babai për vrasjet në Prizren: Unë i vrava, jo djali im

13:55 | 10 Mars 2015

Babë e bir ishin të dyshuarit kryesorë për vrasjen e trefishtë në Prizren e cila shokoi gjithë Kosovën. Eshref Shemallari dhe djali i tij Ejup Shemallari deri sot ishin në arrati.

Ndërsa sot para disa orësh në Stacionin Policor në Prishtinë është dorëzuar babai Eshrefi.

Lajmin për “Zërin” e ka konfrimuar drejtori i Policisë për rajonin e Prizrenit, Nexhmi Krasniqi.

Ai ka thënë se dorasi ka dorëzuar edhe një pistoletë, me të cilin ka thënë se ka kryer vrasjen.

Nënkolonel Krasniqi, duke iu referuar deklarimit të parë të të dyshuarit, tha se Shemallari ka thënë se vetëm ai ka kryer vrasjen, ndërsa djali i tij nuk ka qëlluar, përpos që ka qenë në shoqërim me të.

Djali Ejupi vazhdon të mbetet në arrati.

Me herët portali “Infokusi” nga burime brenda policisë ka raportuar se autori është vetëdorëzuar në stacionin e policisë në Prishtinë, përderisa për djalin e tij Ejupin, i cili cilësohet si bashkautor, ka thënë se është arratisur jashtë Kosovës./express

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme