Google ADS

Dy të vdekur dhe tre të lënduar në një aksident në bjeshkët e Deçanit

21:38 | 25 Gusht 2017

Dy persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë të lënduar rëndë si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur në orët e mbrëmjes në bjeshkët e Deçanit.

Këtë informacion e ka konfirmuar për lajmi.net komandanti i policisë për komunën e Deçanit, Nysret Xhurkaj i cili ka bërë të ditur se tre të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetë.

“Policia, zjarrfikësit, dhe ambulanta kanë dalur në vendin e ngjarjes. Dy persona kanë mbetur të vdekur, një mashkull dhe një femër moshën e të cilëve nuk e dijmë. Kurse tre të tjerë janë të lënduar rëndë, por që janë jashtë rrezikut për jetë”, ka thënë komandanti i policisë për lajmi.net

Shkaqet e aksidentit ende nuk dihen.

Shpërndaje në rrjete sociale