Dy sirian ja vjedhin telefonin një gruas shqiptare, arrestohen

08:40 | 23 Shkurt 2021

Është raportuar se në rrugën “Zenel Salihu”,në Prishtinë, janë arrestuar dy persona shtetas sirian, pasi që të njëjtit i kishin vjedhur një telefon mobil një gruas.

Siç raporton Policia e Kosovës në raportin 24 orësh në lidhje me këtë rast prokurori ka marrë vendim që dy të dyshuarit të dërgohen në mbajtje.

Ndërsa këto nuk janë rastet e para kur raportohet se migrantët sirian shkaktojnë telashe dhe të tilla situata në vendin tonë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara