Bora nis ta mbulojë Kosovën, ministri Abrashi njofton për gjendjen e rrugëve

21:22 | 26 Dhjetor 2020

Bora tashmë ka filluar të mbush rrugët malore në vend.

Megjithatë të gjitha rrugët rajonale dhe nacionale janë të kalueshme.

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se rrugët janë duke u mirëmbajtur 24 orë.

“24 orë mirëmbajtje të gjitha rrugët e Kosovës. Auto-udhët, rrugë rajonale dhe nacionale janë të kalueshme dhe po pastrohet bora në ato vende që ka pasur të reshura’, ka shkruar Abrashi në profilin e tij në Facebook.

Lajmet më të lexuara