Batusha: Lshone more mjekun prej burgut se u bote hore

18:29 | 16 Prill 2021

Gazetari kosovar, Besnik Batusha kërkon që të lirohet menjëherë pulmologu i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë, Ibrahim Hoti ,pasi që i njëjti refuzoi që t’i jap trajtim mjekësor një të moshuari.

Batusha përmes një postimi në Facebook, shkruan se pulmologu Hoti brenda ndërrimit i ka kontrolluar afërsisht 50 pacientë marrë parasysh që ishte edhe i vetmi në këtë qendër mjekësore, shkruan arbresh.info.

Ndryshe, Mjekët e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Podujevë, të premten kanë protestuar.

Të njëjtit kërkojnë lirimin e pulmologut Ibrahim Hoti, pasi ai është arrestuar mbrëmë pasi kishte refuzuar të trajtoi një pacient duke përdorur edhe gjuhë të vrazhdë./arbrsh.info/

Postimi i plotë:

LEXO EDHE

Protestojnë mjekët në Podujevë për doktorin që s’e trajtoi pacientin, kërkojnë lirimin e tij – Arbresh.info

Oda e Mjekëve reagon pas suspendimit dhe arrestimit të mjekut në Podujevë – Arbresh.info

Lajmet më të lexuara