Basha: Vuçiq po përdor të njëjtën retorik të Millosheviqit, mos u çuditni

20:26 | 4 Qershor 2023

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha në rrjetin social Twitter ka shpërndarë dy video krahasuese mes presidentit aktual të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe atij të viteve të 90-ta, Sllobodan Millosheviq që njihej ndryshe me nofkën ‘Kasapi i Ballkanit’.

Basha ka thënë se nuk ka dallim ndërmjet retorikës së Vuçiqit dhe Millosheviqit, teksa ka thënë se presidenti aktual serb ka shërbyer si ministër i propagandës së Millosheviqit.

”Shikojeni duke përdorur të njëjtën retorikë, por mos u çuditni, Vuçiq ka shërbyer si ministër i tij i propagandës, ai ka shkruar fjalimet e tij! Të dy ata nuk po sulmojnë Serbinë pse e urrejnë Vuçiqin/Milosheviqin, por ata po sulmojnë Vuçiqin/Milosheviqin pse e urrejnë Serbinë”, ka shkruar Basha, duke cituar retorikën e njëjtë të Vuçiqit dhe Millosheviqit.

“I shërbeu Milosheviqit si ministër i propagandës në vitet e 90-ta, por të njëjtën propagandë vazhdon edhe pas 25 vitesh! Kohët kanë ndryshuar, por fatkeqësisht Vuçiq mbetet i njëjti si ish-shefi i tij!”, ka shtuar Basha./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme