Arrestohen tre persona nën dyshimin për organizim të bixhozit në Deçan

15:47 | 20 Korrik 2022

Policia e Kosovës, Stacioni Policor Deçan, sё bashku me Njësitin për reagim tё shpejtё (NJRSH) me datë 20.07.2022, rreth orës 00:30, kanë shkuar nё njё kontroll në fshatin Carrabreg- Deçan.

Gjatё kontrollit tё lokalit nё njё dhomё tё ndarё nga lokali janё gjetur dhe sekuestruar si prove materiale, letra bixhozi dhe disa qipa qё i përdornin gjatë lojës.

Pas kontrollimit tё lokalit nga njësitet Policore janё arrestuar tre persona tё cilët dyshohet se ishin duke luajtur bixhoz.

Tё dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit të shtetit janё ndaluar për 48- orë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme