Arbresh.info citohet nga gjigantët medial RT dhe Yahoo News

11:01 | 3 Maj 2016

Pas aksidentit të mbrëmshëm në Aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës, me ç`rast një aeroplan i kompanisë ajrore “Turkish Airline”, dështoi të aterojë në pistë, gazetarët e arbresh.info ishin në vendin e ngjarjes ku arritën të filmojnë të tërë procesin e evakuimit të pasagjerëve nga ky aeroplan.

Pas publikimit të lajmit bashkë me pamje nga vendi i ngjarjes, portali arbresh.info është cituar nga shumë media ndërkombëtare në mesin e të cilave edhe gjigantët medial RT dhe Yahoo.

Më poshtë mund t’i vizitoni linqet nga publikimet e mediave të ndryshme ndërkombëtare ku citohet publikimi nga Arbresh.info.

 

https://actualidad.rt.com/ultima_hora/206376-avion-turkish-airlines-salir-pista

https://au.news.yahoo.com/video/watch/31500948/turkish-airlines-flight-lands-on-grass-at-pristina-airport/#page1

http://video.news.com.au/v/457647/Turkish-Airlines-Flight-Lands-On-Grass-at-Pristina-Airport

http://www.airlive.net/breaking-turkish-airlines-tk1019-ran-out-of-runway-at-pristina-kosovo/

http://video-storyful-yahoopartner.tumblr.com/post/143755603566/turkish-airlines-flight-lands-on-grass-at-pristina

http://www.exyuaviation.com/2016/05/turkish-airlines-flight-skids-off.html

 

Untitled

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara