Ambasadori i Kosovës në Kroaci, njofton diasporën për procesin e votimit me 14 shkurt

16:14 | 13 Janar 2021

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Gëzim Kasapolli ka njoftuar qytetarët e Kosovës të cilët jetojnë jashtë vendit lidhur me procedurat e votimit në ditën e zgjedhjeve në Kosovës.

Ai këtë e ka bërë përmes një shkrimi në Facebook, shkruan arbresh.info

Kasapolli po ashtu ka shtuar se Ambasadat dhe Konsullatat e Republikës së Kosovës do të jenë në dispozicion të qytetarëve për të asistuar me informatat e nevojshme për këtë proces./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara