Aksioni kundër kontrabandës së mallrave në veri, Vuçiq niset për në Rashkë

12:40 | 13 Tetor 2021

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka shkruar në një takim urgjent në Rashkë për tu takuar me përfaqësuesit e serbëve në Kosovë.

Sipas mediave serbe ky takim është thirrur pas aksionit të Njësisë Speciale të Kosovës në veri të vendit.

Ky takim i tij urgjent vjen pasi policia e Kosovës sulmoi pjesën veriore të Mitrovicës dhe një serb u qëllua nga prapa u plagos rëndë në Zveçan. /Tanjug / arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara