Aksident i rëndë në Podujevë, lëndohen dy persona

15:57 | 2 Gusht 2022

Një aksident trafiku mes dy veturash ka ndodhur pasditën e sotme në fshatin Gllamnik të Podujevës, ku janë lënduar dy persona.

Rastin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 14:00, është pranuar informata për një aksident trafiku rrugor të ndodhur në fshatin Gllamnik të komunës së Podujevës. Në aksident janë përfshirë dy vetura. Si pasjë e aksidentit dy persona kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit janë dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po ndërmerr veprimet e nevojshme për ndriçimin e shkaqeve që kanë sjellë deri te aksidenti”, ka deklaruar Borovci. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale