53 aktakuza për 24 orë

10:28 | 22 Korrik 2021

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 53 aktakuza, kundër 60 personave, për vepra të ndryshme penale.

Bëhet e ditur se me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar 17 persona.

Gjithashtu, janë paraqitur pesë kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit kundër gjashtë personave dhe një kërkesë për sekuestrim të përkohshëm të sendeve.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara