51 aksidente trafiku për gjatë 24 orëve të fundit, një prej tyre me fatalitet

08:56 | 10 Dhjetor 2020

Gjatë 24 orëve të fundit, kanë ndodhur 51 aksidente trafiku, ku një ka përfunduar me fatalitet, ndërsa 15 aksidente ishin me të lënduar.

Ndërkaq, gjatë ditës së djeshme janë shkaktuar edhe 15 aksidente me dëme materiale, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës, transmeton Arbresh.info.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, dje janë shqiptuar 917 tiketa për të gjithë ata që nuk respektuan rregullat në trafik, ndërsa në bazë të ligjit Anti Covid, janë shqiptuar 688 tiketa për ta.

Ndërkaq, gjatë ditës së djeshme janë arrestuar 19 persona, ndërsa në mbajtje janë dërguar 3 persona dhe 5 në vuajtje të dënimit./Arbresh.info

 

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara