Zëvendëskryeministrja dhe ministri nuk i respektojnë masat antiCovid

22:35 | 23 Shtator 2021

Qeveria e Kosovës me masat anti-Covid e ka ndaluar që të shërbehet në ambinetet e brendshme të lokaleve.

Por kjo rregull duket se nuk vlen edhe për zëvendësen e Albin Kurtit, Emilia Rexhepi dhe një ministër të tij, Fikrim Damka.

Anëtarët e kabinetit të qeverisë janë parë brenda një hapësirë të mbyllur, në një lokal në lagjen Bazhdarhane të Prizrenit, shkruan Gazeta Insajderi.

Në bazë të rregullave të reja të vendosura nga qeveria, ndalohet qëndrimi në hapësira të mbyllura për secilin qytetar.

Rregullat pritet të ndryshojnë nga data 27 shtator. Nga e hëna, të gjithë ata që do të hyjnë në kafiteri duhet ta kënë vaksinën, osë një test negative, përndryshe nuk do të lejojen të futen brenda.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara