301 raste të reja me koronavirus në Kosovë

15:05 | 27 Janar 2021

301 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Kështu ka informuar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës, shkruan arbresh.info

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 2.325 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 301 raste pozitive”, thuhet në njoftimin  e IKSHPK-së.

Ndërsa, numri total i rasteve të prekura me Covid-19 që nga muaji mars ka arritur shifrën 58.988 raste nga 225.830 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara