22 vjet nga rënia e heroit Sali Çekaj

Sot bëhen 22 vjet që nga rënia e heroit të Kosovës, Sali Çekaj. Gjeneral Çekaj ra dëshmor në betejën e Koshares më 19 prill 1999. Ai njihej ndryshe me nofkën Veterani ishte njëri nga komandantët më të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK-së) dhe aktivist i madh i kombit shqiptar. Lindi më 22 qershor … Continue reading 22 vjet nga rënia e heroit Sali Çekaj