Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Tokës pastrohet kampusi Universitar

13:05 | 22 Prill 2018

Me rastin e Ditës  Ndërkombëtare të Tokës,Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës dhe disa organizata joqeveritare kanë bërë pastrimin e kampusit të Universitetit dhe mbjelljen e disa drunjve.

Këtij aksioni i janë  bashkuar kryetari I Prishtinës, Shpënd Ahmeti, studentë e qytetarë të shumtë./Arbresh.info/

Kujtojmë se gjatë tërë ditës në mbarë vendin janë duke u zhvilluar aktivitetet të ngjashme për nder të Ditës se Tokës./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara