Deklarata e Kurtit për ‘zhdukjen’ e opozitës, Limaj: Është shqetësuese dhe nuk është hajgare

22:18 | 19 Shtator 2023

Lideri i Nismës Social Demokrate, Fatmil Limaj ka shprehur shqetësimin e tij rreth deklaratës së fundit të kryeministrit, Albin Kurti rreth ‘zhdukjes’ së opozitës, nëse vendi shkon në zgjedhje.

Limaj ka thënë se deklarimi i kryeministrit ka arrogancë, shkruan Arbresh.info.

“Kryeministri e përfundon vitin e tret buxhetor e asgjë ska ba për këtë vend dhe nuk ka asnjë projekt. Në një shoqëri normale, një kryeministër nuk duhet të ishte sjell aq arrogant e komod. Por këtu ka humb racionaliteti dhe masa kritike. Kjo duhet me të shqetësu dhe nuk është hajgare ajo çfarë ka thënë. Ky çdo sen kqyr me zhduk e me kanë veç vet”, ka deklaruar Limaj në kanal10.

Mes tjerash, Limaj ka kritikuar opozitën se nuk po bënë asgjë, ndërsa i pyetur se cfarë po bënë partia e tij, ai u përgjigj: “Po mundohemi me kaqikin tonë, jemi pak”.

Limaj shton se për Opozitën e Kosovës, kryeministri Kurti kurdo që i mbanë zgjedhjet nuk do ta ketë problem fitoren.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme