​Policia me apel për ngasësit e automjeteve

19:02 | 14 Janar 2021

Policia e Kosovës ka apeluar për kujdes të shtuar, përshtatje të shpejtësisë me kushtet atmosferike, me gjendjen e rrugëve dhe ngadalësim gjatë lëvizjes në rrugët me ngrica.

Ketë apel, policia e ka bërë duke u bazuar në situatën e tanishme ku përveç vërshimeve që janë prezente në disa vendbanime dhe në rrugë, nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, parashikohet të ketë mot të ftohët në vendin tonë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara