E gjetën duke bredhur maleve të Australisë, nuk ishte qethur të paktën pesë vite – pas intervenimit i heqin 35 kilogramë lesh

20:18 | 25 Shkurt 2021

Kur e panë duke bredhur mes malit dhe kafshëve të egra, vullnetarëve australianë u është dashur një kohë e gjatë të kalojë që ta kuptojnë që pas sasisë së madhe të leshit po “fshihej” një dele.

Delja e njohur me nofkën Baarack i kaloi vite të tëra në natyrë duke bërë që kështu që leshi nëpër trup t’i rritet aq shumë, sa që është konstatuar që bëhet fjalë për 35 kilogramë, transmeton Arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara